Agadir

Plaża na wakacjach w Agadir

Zagadkowy, pełen zabytków i tętniący życiem Agadir określany jest mianem „turystycznej stolicy Maroka”. Mieniący się w blasku słońca piasek pustyni, położenie tuż nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego na południu kraju oraz bogata i fascynująca kultura mieszkańców przyciągają osoby spragnione relaksu i zainteresowane odkryciem wszystkich tajemnic miasta za naprawdę niewielką cenę.

Atrakcje turystyczne Agadiru – co warto zobaczyć na miejscu?

Zlokalizowany nad oceanem Agadir charakteryzuje się klimatem zwrotnikowym, zdecydowanie łagodniejszym i chłodniejszym niż wewnątrz kraju. Przez cały rok panuje tutaj idealna pogoda na podróżowanie. Zimą temperatury raczej nie spadają poniżej 18 kreski, natomiast latem słupek rtęci sięga 30 stopni Celsjusza. Miasto stanowi idealny wakacyjny kierunek na tanie i zarazem atrakcyjne wczasy. Spędzając urlop w tym niezwykłym mieście koniecznie należy zawitać do kazby, czyli portugalskiej twierdzy z XVI w., położonej na wzgórzu. Panorama roztaczająca się ze wzniesienia zapiera dech w piersiach.

Sporą atrakcją dla turystów mogą się również okazać zakupy na tradycyjnym souku, czyli bazarze z kolorowymi marokańskimi przyprawami, warzywami, owocami i ubraniami. Wybierając się na targ warto dokonać na nim także zakupu pamiątek, gdyż ceny są nawet o połowę niższe niż w Essaouirze czy Marrakeszu. Robiąc zakupy na souku należy pamiętać o tradycji targowania się.

Zachoód słońca na wczasach w Agadir

Miejscem szczególnie chętnie odwiedzanym przez turystów jest także Dolina Ptaków, czyli ogród zoologiczny zlokalizowany poza ścisłym centrum miasta, gdzie podziwiać można różne egzotyczne gatunki ptaków oraz zwierząt jak np.: lamy czy muflony. Wyprawa do Doliny to wspaniała atrakcja dla rodzin z dziećmi. Spędzając urlop w Agadirze warto również wybrać się nad malowniczy port, który słynie m.in. z połowu sardynek.

Miłośnicy historii, którzy pragną zgłębić historię miasta mogą również zawitać do Muzeum Historii Agadiru, Muzeum Sztuki Berberskiej i Muzeum Miejskiego Dziedzictwa Amazigh gromadzącego kolekcję przedmiotów rzemiosła Berberów z XVIII i XIX stulecia. Na uwagę zasługuje także medyna Agadiru, zaprojektowana przez włoskiego architekta Coca Polizzi.

Agadir – urlop dla spragnionych relaksu

Malowniczy Agadir przyciąga idealną słoneczną pogodą, pełnym kolorowych przypraw i lokalnych produktów soukiem oraz egzotyczną Doliną Ptaków. Pasjonaci historii moc wrażeń odnajdą natomiast podczas wizyty w agadirskich muzeach. Urlop w jednym z najpiękniejszych marokańskich miast na długo zapadnie w pamięć.

Share Button
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *