Costa Brava

Wybrzeże w Costa Brava

Costa Brava to hiszpański region znany z doskonałej pogody i wielu atrakcji.

Costa Brava to hiszpańska kraina na terenie autonomicznej Katalonii w prowincji Girona. Nazwa, Dzikie Wybrzeże, w pełni oddaje charakter tego uroczego regionu. Na Costa Brava turyści znajdą zarówno duże piaszczyste plaże, liczne zatoki i zatoczki, jak i zarówno strome brzegi oraz maleńkie plaże dostępne tylko od strony morza.

160-cio kilometrowy odcinek plaż Costa Brava można podzielić na dwie części. Pierwsza, południowa jest bardzo skomercjalizowana, nastawiona na turystykę. Wzdłuż wybrzeża wybudowano ogromną ilość nowoczesnych hoteli i lokali gastronomicznych nastawionych na obsługę turystów z całego świata. Druga część, północna, zachowała dziewiczy charakter krajobrazu i urok zabytkowych miasteczek z okresu średniowiecza.

Costa Brava to doskonale miejsce na tanie wczasy dla zwolenników aktywnego wypoczynku

Okolice hiszpańskiej Girony to przede wszystkim sporty rowerowe. Znajduje się tu wiele tras o różnym stopniu trudności. W okolicy odbywają się etapy Tour de France, tu przygotowują się zawodnicy do różnych zawodów.

Miłośnicy jazdy konnej mogą skorzystać z usług licznych stadnin i szkółek jeździeckich. Podziwianie uroków krajobrazowych Katalonii z siodła jeździeckiego nie ma sobie równych. Costa Brava to oczywiście sporty wodne. Do wyboru nurkowanie, narty wodne, surfing, żaglówki. Sprzęt można kupić w licznych sklepach lub wypożyczyć.

Spędzając urlop na Costa Brava nie można się nudzić. Zabytki i atrakcje Costa Brava, z tego również słynie Hiszpania – Katalonia, więc po kilku godzinach pobytu na piaszczystych, słonecznych plażach warto zobaczyć:
Figueres – miasto, w którym mieści się muzeum Salvadora Dali, największego surrealisty XX wieku,
Tossa de Mar – urocze miasteczko z XII w. z z piękną starówką Villa Vella, fortyfikacjami, najchętniej odwiedzane miasteczko na Costa Brava,
Girona – miasto z czasów rzymskich z klasztorem benedyktynów, Łaźniami Arabskimi, przykład przenikania się historii i kultur,
Muzeum Morza Śródziemnego – znajduje się w Torroella de Montgrí, nowoczesne muzeum działające na wszystkie zmysły i wyobraźnię, zachwyca wszystkich, od dzieci po dorosłych,
Park Przyrodniczy Aiguamolls de I’Emporda – duża ilość regionalnych okazów przyrody,
wyspy Medes – centrum nurkowania,
Santa Clotilde, Pinya de Rosa i Marimurtra – przepiękne ogrody botaniczne.

Na Costa Brava Hiszpania ukazuje nam to co ma w sobie najpiękniejsze. Warto przybyć tu choć raz, by prawdziwie poczuć katalońska atmosferę.

Share Button
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *