Sardynia

Alghero w Sardynii

Gorące italijskie słońce, malownicze zatoczki z krystalicznie czystą szmaragdową wodą oraz pełne zabytków miasta przesiąknięte włoskim klimatem…Wczasy na Sardynii to doskonała opcja dla osób spragnionych wypoczynku w bajkowej okolicy oraz turystów z duszą odkrywcy. Wymarzone wakacje na położonej na Morzu Śródziemnym wyspie to także okazja dla tych, którzy podczas urlopu nie lubią wydawać zbyt wiele pieniędzy.

Sardynia – tanie wczasy dla miłośników zwiedzania i odpoczynku

Osoby, planujące tani wyjazd na Sardynię, powinny się zastanowić nad samodzielną organizacją podróży. Bieżące obserwowanie cen biletów lotniczych pozwoli znaleźć najdogodniejszy moment na ich zakup. Według statystyk najlepszym okresem na kupno biletów jest przedział pomiędzy 10 a 8 tygodniem przed planowaną datą wylotu. Organizując swój urlop, warto również dokładnie sprawdzić bazę noclegową w docelowym miejscu. Duży wybór pensjonatów i apartamentów na Sardynii z pewnością pozwoli zarezerwować miejsca noclegowe w dogodnej cenie. Najlepszym sposobem, aby zaoszczędzić pieniądze, wypocząć i przy okazji pozwiedzać, jest wybór jednego miejsca noclegowego na wyspie i poruszanie się po jego najbliższej okolicy. Osoby, pragnące spędzić pełen wrażeń urlop i nie wydawać zbyt wiele, powinny ominąć znane i zatłoczone kurorty na słynnym Costa Smeralda. Jest to jeden z najdroższych regionów na wyspie.

Doskonałą opcją na poznanie Sardynii jest wynajem samochodu i organizacja wycieczek na własną rękę. Miłośnicy zwiedzania koniecznie powinni udać się do starożytnych miast Tharros i Nory na zachodnim wybrzeżu. Nora stanowi dziś bardzo dobrze zachowany rezerwat archeologiczny z fragmentami greckiego teatru. Niezwykłą atrakcją wyspy jest również bajkowa Grota Neptuna, zlokalizowana niedaleko miasta Alghero, nad stromym, klifowym wybrzeżem na przylądku Capo Caccia. Można tutaj dopłynąć statkiem wycieczkowym, dojechać rowerem, autem lub autostopem. Niezwykłe formacje skalne oraz bajkowa gra świateł i kolorów sprawią, iż wycieczka do Groty Neptuna na długo zapadnie w pamięć.

Jedną z największych atrakcji turystycznych Sardynii jest także miasto Alghero z gotyckim centrum określanym jako „Barcelonetta”, czyli mała Barcelona, gdyż w przeszłości miejscowość znajdowała się pod wpływami katalońskimi. W Alghero koniecznie należy zobaczyć pochodzący z czasów średniowiecza kościół św. Franciszka oraz katedrę św. Marii Panny. Tuż za miastem na uwagę zasługują natomiast ruiny Palmavera oraz nekropolia Anghelu Ruju.

Włoski urlop wśród malowniczych widoków

Planując tanie wczasy na Sardynii warto zarezerwować miejsca noclegowe w jednym ośrodku i zwiedzić jego najbliższa okolicę. Szczególnie polecanym regionem dla osób, które planują niskobudżetowy pobyt na wyspie jest zachodnie wybrzeże, gdzie warto zobaczyć m.in. Grotę Neptuna, starożytne miasta Tharros oraz Nerę, a także Alghero.

Share Button
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *