Mołdawia

Zabytki Mołdawii

Mołdawia to przepiękne miejsce, żyzne ziemie i przepyszne winogrona. Można tu też napić się jednych z najlepszych win na kontynencie czy też zobaczyć tajemnicze klasztory. Kraj ten potrafi oczarować, zachwycić i sprawić, że będzie się chciało tu wracać. Pola i winnice dominują w tutejszym krajobrazie, a na wioskach wciąż można obserwować dawne tradycje i folklor. To wszystko ukazuje unikalność tego zakątka świata i zaprasza, by go odwiedzić (http://www.wadi.pl/wakacje-w-moldawii.html).

Co warto zobaczyć w niezwykłej Mołdawii?

Niewątpliwie jednym z ciekawszych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Mołdawii jest Orheiul Vechi, kompleks archeologiczny ulokowany około 60 kilometrów od Kiszyniowa. To wąwóz ze skalnymi zboczami, w których można zobaczyć jaskinie. Można się do nich dostać po schodach, które znajdują się przy dzwonnicy. Płynie tu także rzeka, a na samej górze znajduje się monastyr.

Kiszyniów natomiast jest ciekawym miastem, w którym czeka łuk triumfalny oraz Cerkiew Narodzenia Pańskiego pochodząca z XVIII wieku. Poza tym warto przespacerować się po tutejszym parku, zobaczyć teatr czy muzeum historyczne. Niedaleko centrum czeka także park pamięci „Wieczność”, w którym znajduje się wielki pomnik-piramida, stworzony ku czci osób, które poległy w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej.

Przede wszystkim jednak Mołdawia zachwyca największymi na świecie piwnicami wina. Jedna z nich – Milestii Mici ma aż 200 kilometrów podziemnych korytarzy i dlatego została wpisana do Księgi rekordów Guinessa.  Kolejną jest mająca aż 120 kilometrów tuneli i piwnic Cricova, a to dopiero początek.

Mołdawia – zwiedzanie na każdą kieszeń

Mołdawia to idealny pomysł na tanie i wyjątkowe wakacje. Z powodu słabej reklamy nie jest tak często odwiedzana jak inne kraje, choć z łatwością mogłaby się okazać takim odkryciem jak chociażby Gruzja. Miejscu temu bowiem nie brakuje magii, a piękne widoki, tradycje i folklor ubarwiają ten zakątek i nadają mu charakteru. Festiwale wina to kolejna atrakcja, która sprawia, że chce się tu wracać. Poza tym w kraju tym można czuć się bezpiecznie, a to niewątpliwie ważny aspekt każdych udanych wakacji.

Share Button
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *