Estonia

Tallinn - stolica Estonii

Położona nad Morzem Bałtyckim Estonia to idealny kierunek na urlop dla tych, którzy pragną wybrać się na tani i obfitujący w moc wrażeń urlop. Klimatyczne i przesiąknięte zabytkami miasta, zielona przyroda oraz niezapomniana atmosfera sprawią, iż wczasy w Estonii na długo zapadną w pamięć.

Estonia – popularne atrakcje turystyczne, zabytki, przyroda

Spędzając wakacje w Estonii, warto zawitać do Tallinna, stolicy kraju, który przyciąga m.in. pełną uroku starówką wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Stare Miasto podzielone jest na dwie części: Górną i Dolną. Górne Miasto, Toompea, zachwyca okazałym zamkiem i pałacem, a także soborem Aleksandra Newskiego. W przeszłości stanowiło siedzibę najzamożniejszych mieszkańców. Dolne Miasto przyciąga zaś średniowiecznym kościołem św. Olafa, przepięknym gotyckim ratuszem oraz kościołem św. Ducha. Zwiedzając Tallinn, nie można również zapomnieć o wspaniałym zespole pałacowo-parkowym wzniesionym na rozkaz cara Piotra Wielkiego.  Estońska stolica szereg atrakcji zapewni też miłośnikom rozrywki i nocnego trybu życia. Liczne kluby i puby jak np. „Club Hollywood”, „Wenus Club” czy „Vabank” oferują huczną zabawę do białego rana.

Kolejnym, cieszącym się dużą popularnością, miastem w kraju jest Tartu, gdzie na uwagę zasługują m.in.: ratusz z 1786 r., główny budynek Uniwersytetu, pochodzący z pierwszej połowy XIV w. St John’s Chuch (uszkodzony w trakcie wojny rosyjsko-litewskiej i przebudowany w latach 30 XX w. w stylu klasycystycznym), Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP oraz Uspienski Kościół Prawosławny.

Miłośnicy przyrody koniecznie powinni się zaś wybrać do Parku Narodowego Sooma, słynącego z rozległych bagien i mokradeł, pomiędzy którymi prowadzą liczne kładki. Za jedną z najpiękniejszych tras spacerowych uznawana jest Riisa. Warto również zdecydować się na wycieczkę szlakiem Ingatsi. Osoby wrażliwe na piękno otaczającej natury jak w raju poczują się także podczas wyprawy po Parku Narodowym Lahemaa, na północy Estonii. Można tu zobaczyć niewielkie jeziorka, zatoki z dawnymi rybackimi wsiami, bagna oraz poniemieckie dwory np. w miejscowości Sagadi oraz Palmse. Turystów szukających chwili ciszy i spokoju z pewnością zadowoli też podróż na wyspę Hiiumaa, która w 90% pokryta jest lasem. Jej symbolem jest zabytkowa latarnia w Kõpu.

Estonia – tani i atrakcyjny kierunek na wczasy

Tanie bilety lotnicze, niskie ceny żywności oraz zakwaterowania, liczne atrakcje turystyczne i zapierająca dech w piersiach natura sprawiają, iż Estonia to doskonały kierunek na wczasy dla osób, pragnących spędzić niedrogi, spokojny i obfitujący w pozytywne emocje wyjazd.

Share Button
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *