Praga

Wekendowy wyjazd do Pragi

Czeska stolica od lat cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów. Niskie ceny, przepełnione zabytkami ulice i zapierająca dech w piersiach architektura miasta przyciąga miłośników historii i zwiedzania. Weekendowy wyjazd do Pragi to idealna opcja dla każdego, kto pragnie wypocząć, odkrywając uroki jednego z najpiękniejszych europejskich miast.

Praga – co warto zobaczyć w dwa dni? Atrakcje turystyczne

Wycieczka do Pragi jest doskonałym pomysłem dla turystów, którzy szukają inspiracji na niedaleki weekendowy wyjazd po niskiej cenie. Bilety autobusowe z Polski do stolicy naszych południowych sąsiadów można nabyć już od 45 zł.

Obowiązkowym punktem podczas spaceru po mieście jest okazały zamek na Hradczanach, największa tego typu budowla na świecie, w której od 1918 r. swoją siedzibę posiada prezydent Republiki Czeskiej. Na terenie wzgórza, na którym znajduje się twierdza, zobaczyć można ponadto: mury obronne, podgrodzie, katedrę św. Wita oraz tajemniczą Złotą Uliczkę. Duże wrażenie na turystach wywiera również rynek Starego Miasta z ratuszem, którego sekrety można zgłębić podczas krótkiej wycieczki z przewodnikiem. Najbardziej rozpoznawalnym elementem ratusza jest słynny, pochodzący z XV w., zegar Orloj. O każdej pełnej godzinie spoglądający na niego turyści mają okazję zobaczyć paradę mechanicznych figur. Kolejny symbol Pragi to przepiękny Most Karola i Trakt Królewski. Most został wybudowany w XIV stuleciu i strzeże go kilkanaście, ustawionych na całej długości, figur świętych.

Osoby pragnące zaznać chwili spokoju pośród zgiełku wielkiego miasta powinny zaś wybrać się do dzielnicy Mala Strana, gdzie zlokalizowane są ambasady, konsulaty i budynki parlamentu. Do najciekawszych zabytków należy zaliczyć: Muzeum Miniatur, Kościół Marii Panny Zwycięskiej z XVII w. oraz Klasztor Strahovski. Rodziny z dziećmi mogą natomiast spędzić pełne wrażeń chwile w największym na terenie Czech parku wodnym Aquapalace. Obiekt posiada trzy strefy: Pałac Skarbów, SPG Pałac Przygód oraz COCA-COLA Pałac Relaksu. W Aquapalace nie brakuje różnego rodzaju zjeżdżalni, basenów z hydromasażem, sztucznych fal i tarasów do relaksu, a przez cały Wodny Świat wije się rzeka o długości 450 m.

Praga – magiczny weekend w Czechach

Praga to doskonały pomysł na tani i atrakcyjny wyjazd weekendowy. Zabytkowy zamek na Hradczanach, Most Karola oraz przepiękna architektura Starego Miasta przyciągają do miasta miłośników zwiedzania, zaś pełen atrakcji park wodny Aquapalace zapewni moc wrażeń rodzinom z dziećmi.

Share Button
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *