Hurghada

Plaża w Hurghadzie

Hurghada, położona we wschodnim Egipcie, na wybrzeżu Morza Czerwonego, to jeden z najpopularniejszych kierunków na wczasy zarówno dla miłośników słonecznych kąpieli, jak i życia nocnego. Długa piaszczysta plaża, bajkowa rafa koralowa oraz liczne kluby sprawią, iż wypoczynek w Hurghadzie dostarczy chwili błogiego relaksu.

Hurghada – jak dolecieć? Klimat i atrakcje w pobliżu

Dzięki licznym ofertom podniebne podróże do Hurghady znajdują się w zasięgu większości turystów. Bezpośrednie loty z Polski zapewnia egipski przewoźnik Air Cair. Istnieje również możliwość zarezerwowania biletu na rejs z przesiadkami, obsługiwany przez linie: LOT oraz Air Cairo i Lufthansa lub np. Lufthansa i EgytpAir. Ceny biletów wahają się zazwyczaj od 1200 do 3000 zł w dwie strony, jednak przy odrobinie szczęścia można znaleźć tanie bilety lotnicze, których cena wynosi zaledwie kilkaset zł. Dobrym sposobem na szybki i ekonomiczny lot jest także zakup biletów na połączenie czarterowe.

Hurghada to raj dla osób kochających wysokie temperatury. Klimat typu śródziemnomorskiego zapewnia gorące lata. W okresie wakacyjnym (czerwiec, lipiec, sierpień) słupek rtęci sięga 35 kreski.

Choć w samej Hurghadzie można zobaczyć zabytkowe meczety to żądni wrażeń znajdą i tak w pobliżu moc atrakcji dla siebie. Miłośnicy zwiedzania, pragnący bliżej poznać niezwykle pasjonującą historię starożytnego Egiptu, mogą wybrać się z Hurghady na pełną wrażeń wycieczkę do Kairu oraz Gizy. Zabytkowa stolica kraju przyciąga przede wszystkim bogato wyposażonym Muzeum Egipskim, gdzie znajdują się m.in.: skarby pochodzące z grobowca Tutenchamona, malowidła oraz rzeźby z okresu hellenistycznego oraz mumie faraonów: Ramzesa, Setiego I i Tomesa IV. Na uwagę zasługuje również Muzeum Sztuki Islamu, cytadela, Meczet Muhammada Alego (w południowej części cytadeli)  oraz Dzielnica Koptyjska, w której znajdują się pozostałości po rzymskim oraz chrześcijańskim Babilonie.

zabytkowy meczet w Hurghadzie

Słynna Giza zachwyca natomiast zaliczanymi do Siedmiu Cudów Świata piramidami, spośród których najbardziej znanymi są: Wielka Piramida Cheopsa, Piramida Chefrena oraz Piramida Mykerinosa. W Hurghadzie, tak jak w całym Egipcie, można płacić za usługi zarówno dolarami, jak i euro. Ceny są stosunkowo niskie. Przewidywalny budżet na jeden dzień to ok. 15 $. Warto pamiętać, iż Egipcjanie bardzo lubią się targować, dlatego cena danego towaru wcale nie musi pozostać jego ostateczną.

Hurghada – relaks dla spragnionych wypoczynku

Wczasy w Hurghadzie to doskonała propozycja dla turystów spragnionych słońca, wypoczynku wśród egzotyki oraz miłośników zwiedzania, zainteresowanych poznaniem największych skarbów świata starożytnego, podczas wycieczek np. do Kairu czy Gizy. Urlop w Hurghadzie dostarczy wielu niezapomnianych przeżyć.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Share Button
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *