Węgry

Tanie wczasy na Węgrzech

Urlop na Węgrzech to doskonały pomysł na tanie wczasy dla osób zafascynowanych bogatą historią i kulturą kraju, jak również turystów pragnących spędzić chwile błogiego relaksu na łonie natury. Ciekawa architektura, tętniące życiem ulice oraz zapierające dech w piersiach zakątki sprawią, iż wypoczynek na Węgrzech dostarczy mocy pozytywnych przeżyć.

Węgry – co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne kraju

Zwiedzanie Węgier warto rozpocząć od ich stolicy, malowniczego i pełnego zabytków Budapesztu. „Perła Dunaju” przyciąga m.in. wspaniałym Wzgórzem Zamkowym, na którym znajduje się pochodzący z XIII w. Zamek Królewski wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacerując po stolicy, nie można również zapomnieć o potężnym gmachu parlamentu, rozciągającym się wzdłuż Dunaju i liczącym aż 269 m długości. Symbolem miasta jest ponadto przepiękny Most Łańcuchowy Szechenyego, budowany na przestrzeni lat 1839-1849. Do obowiązkowych punktów wycieczki po Budapeszcie należy także zaliczyć: plac Bohaterów, Wielką Synagogę oraz Bazylikę św. Stefana.

Kolejnym godnym uwagi miastem na Węgrzech jest położony w bajkowej dolinie Dunaju Wyszehrad, zlokalizowany zaledwie 35 km od Budapesztu. Miasto słynie m.in. z zabytkowej twierdzy oraz ruin pałacu królewskiego, a także zjazdów władców Polski, Czech i Węgier, które miały miejsce w Wyszehradzie w XIV stuleciu. Dziś spotkania kontynuowane są w ramach Grupy Wyszehradzkiej, do której należą: Polska, Czechy, Słowacja i Węgry.

Miasto Balaton na wczasy

Miłośnicy natury koniecznie powinni zaś wybrać się do położonej tuż przy granicy ze Słowacją Parku Narodowego Krasu Węgierskiego w Aggtelek, na terenie którego znajdują się malownicze jaskinie figurujące na liście UNESCO. Największy podziw wśród turystów wzbudza jaskinia Baradla, gdzie przyjrzeć się można jednym z największych na świecie stalagmitów oraz zwiedzić salę, w której organizowane są koncerty organowe. Osoby pragnące zaznać chwili spokoju i relaksu z pewnością zadowoli zaś wypoczynek nad Balatonem, czyli największym jeziorem w Europie Środkowej. Najsłynniejszymi miejscowościami nad brzegiem Balatonu są: Siófok oraz Nagy Strand.

Węgry – tanie wczasy dla spragnionych emocji

Przesiąknięty zabytkami Budapeszt, uznawany za „Perłę Dunaju”, historyczny i pełen uroku Wyszehrad oraz malownicze jaskinie w Parku Narodowym Krasu Węgierskiego przyciągają miłośników przygód i zwiedzania, pragnących przeżyć niezapomniany urlop. Piaszczyste plaże nad Balatonem dostarczą zaś chwili relaksu miłośnikom słonecznych kąpieli.

Share Button
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *