Węgry

Tanie wczasy na Węgrzech

Urlop na Węgrzech to doskonały pomysł na tanie wczasy dla osób zafascynowanych bogatą historią i kulturą kraju, jak również turystów pragnących spędzić chwile błogiego relaksu na łonie natury. Ciekawa architektura, tętniące życiem ulice oraz zapierające dech w piersiach zakątki sprawią, iż wypoczynek na Węgrzech dostarczy mocy pozytywnych przeżyć.

Węgry – co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne kraju

Zwiedzanie Węgier warto rozpocząć od ich stolicy, malowniczego i pełnego zabytków Budapesztu. „Perła Dunaju” przyciąga m.in. wspaniałym Wzgórzem Zamkowym, na którym znajduje się pochodzący z XIII w. Zamek Królewski wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacerując po stolicy, nie można również zapomnieć o potężnym gmachu parlamentu, rozciągającym się wzdłuż Dunaju i liczącym aż 269 m długości. Symbolem miasta jest ponadto przepiękny Most Łańcuchowy Szechenyego, budowany na przestrzeni lat 1839-1849. Do obowiązkowych punktów wycieczki po Budapeszcie należy także zaliczyć: plac Bohaterów, Wielką Synagogę oraz Bazylikę św. Stefana.

Kolejnym godnym uwagi miastem na Węgrzech jest położony w bajkowej dolinie Dunaju Wyszehrad, zlokalizowany zaledwie 35 km od Budapesztu. Miasto słynie m.in. z zabytkowej twierdzy oraz ruin pałacu królewskiego, a także zjazdów władców Polski, Czech i Węgier, które miały miejsce w Wyszehradzie w XIV stuleciu. Dziś spotkania kontynuowane są w ramach Grupy Wyszehradzkiej, do której należą: Polska, Czechy, Słowacja i Węgry.

Miasto Balaton na wczasy

Miłośnicy natury koniecznie powinni zaś wybrać się do położonej tuż przy granicy ze Słowacją Parku Narodowego Krasu Węgierskiego w Aggtelek, na terenie którego znajdują się malownicze jaskinie figurujące na liście UNESCO. Największy podziw wśród turystów wzbudza jaskinia Baradla, gdzie przyjrzeć się można jednym z największych na świecie stalagmitów oraz zwiedzić salę, w której organizowane są koncerty organowe. Osoby pragnące zaznać chwili spokoju i relaksu z pewnością zadowoli zaś wypoczynek nad Balatonem, czyli największym jeziorem w Europie Środkowej. Najsłynniejszymi miejscowościami nad brzegiem Balatonu są: Siófok oraz Nagy Strand.

Węgry – tanie wczasy dla spragnionych emocji

Przesiąknięty zabytkami Budapeszt, uznawany za „Perłę Dunaju”, historyczny i pełen uroku Wyszehrad oraz malownicze jaskinie w Parku Narodowym Krasu Węgierskiego przyciągają miłośników przygód i zwiedzania, pragnących przeżyć niezapomniany urlop. Piaszczyste plaże nad Balatonem dostarczą zaś chwili relaksu miłośnikom słonecznych kąpieli.

Share Button
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *