Sycylia

Sycylia na wczasy

Pełna uroku Sycylia przyciąga turystów urzekającym krajobrazem zielonych wzgórz, klimatycznych górskich wioseczek, krystalicznie czystą wodą Morza Śródziemnego oraz majestatyczną sylwetką czynnego wulkanu Etna. Włoska wyspa stanowi idealny kierunek na tanie wczasy dla osób spragnionych chwili spokoju oraz miłośników zwiedzania pragnących podążać śladami bogatej historii sycylijskich miast.

Sycylia – zabytki, przyroda i atrakcje turystyczne wyspy

Spędzając urlop na bajkowej Sycylii (http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/wlochy/sycylia/) warto pomyśleć o wycieczce do zabytkowego Palermo. Zwiedzanie można rozpocząć od placu Pizza Bellini, gdzie na uwagę zasługują trzy zabytki architektury sakralnej: kościół San Cataldo, La Martorana oraz San Caterina, a także przepiękna katedra, wzniesiona w XII w. Chwili relaksu dostarczy zaś spacer po egzotycznym, pełnym zieleni Ogrodzie Botanicznym przy Via Lincoln.

Kolejną miejscowością, do której warto się wybrać, przebywając na Sycylii, jest malownicza Taormina. Miasto zachwyca starożytnym teatrem greckim z II w. Na jego tle majaczy potężny wulkan Etna. Taormina stanowi drogi i luksusowy kurort turystyczny, dlatego też jest idealnym miejscem na jednodniowe wycieczki. Turyści pragnący spędzić tanie wczasy powinni pomyśleć o zakwaterowaniu w innym ośrodku.

Niezapomniany magiczny klimat można też poczuć w Syrakuzach, które zachwycają starym centrum miasta – Ortygią. Na uwagę zasługują m.in. ruiny świątyni Apollina, Plac Katedralny oraz Plac Archimedesa. Miłośników historii z pewnością zainteresuje zaś Park Archeologiczny Neapolis z teatrem greckim oraz starożytnymi kamieniołomami. Dużą popularnością cieszy się także jaskinia Ucho Dionizjusza.

Osoby spragnione wypoczynku na łonie natury jak w raju poczują się w trakcie wycieczki po Parku Narodowym Zingaro. Zapierający dech w piersiach krajobraz, który tworzą zielone wzgórza, kaktusy, krzewy i palemki na długo pozostanie w pamięci. Na terenie obiektu znaleźć można także niewielkie zatoczki z białymi plażami i turkusową wodą.

Turyści wybierający się na wakacje z dziećmi lub też osoby marzące o chwili rozrywki znajdą na Sycylii wspaniały park tematyczny, gdzie można zaznać zastrzyku adrenaliny. Etnaland, położony jest u podnóża wulkanu i oferuje m.in. liczne kolejki górskie oraz rozbudowany aquapark z kolorowymi zjeżdżalniami, wodospadami, sztuczną falą oraz rzeką, po której pływa się w pontonach.

Tajemnicza sycylia – wczasy na malowniczej włoskiej wyspie

Bajkowa Sycylia zapewni turystom moc niezapomnianych emocji. Zabytkowe, tętniące życiem miasta jak np. Palermo, Taormina czy Syrakuzy, urzekający swoim pięknem krajobraz Parku Narodowego Zingaro oraz rozrywka w parku tematycznym Etnaland sprawi, iż urlop na włoskiej wyspie pozwoli oderwać się od rzeczywistości.

Share Button
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *