Albania

Uroki Albanii

Albania to idealne miejsce na tanie, aczkolwiek bogate w odkrywanie wakacje.

Albania to dopiero nowo odkrywany kierunek turystyki wakacyjnej. W okresie powojennym Albania popadła w konflikt z ZSRR i sprzymierzyła się z Chinami co wpłynęło na izolację tego państwa. Zmiana nastąpiła dopiero pod koniec lat 80-tych, kiedy władzę utracili komuniści. Albania otworzyła się wtedy na inwestycje kapitału zagranicznego.
Obecnie to jeden z atrakcyjniejszych terenów do spędzania wakacji. Piękne krajobrazy, doskonały klimat, dobra baza turystyczna to niewątpliwe atuty w wyborze tego miejsca na wczasy. Dodatkowym walorem jest fakt, że Albania jest dopiero odkrywana, więc nie ma tam tłumu turystów z całej Europy.

Albania jest atrakcyjna pod względem krajobrazowym i klimatycznym. Przez większość dni w roku (290) świeci tu słońce i jest bardzo ciepło. To kraj o górzystym charakterze (75 % powierzchni), plaże znajdują się tylko na wybrzeżach. Oferują klientom komfortowe hotele i apartamenty, możliwość uprawiania sportów wodnych i turystyki górskiej. Albańczycy są niezwykle przyjaźnie nastawieni do turystów.

Najpopularniejszym miejscem w Albanii jest Riwiera Albańska

W Riwierze Albańskiej ogromną zaletą jest możliwość rezerwacji miejsc w trakcie podróży. Spodoba nam się miasteczko, hotel – nie ma problemu. Z tego luzu słynie właśnie Albania – co zwiedzić i na co zwrócić uwagę w tym przepięknym miejscu? Na trasie znajduje się wiele parków krajobrazowych i rezerwatów przyrody. Czasami widoki zapierają dech w piersiach. Albania jest krajem atrakcyjnym także cenowo, ale wybierając się do niej warto zabrać euro, bo w Polsce trudno jest wymienić albańska walutę, czyli leki.

Bez względu na to, jaki region wybierzemy na spędzenie upragnionych wakacji, obowiązkowym punktem powinna być degustacja regionalnych potraw. To one pozwalają na poznanie nowych potraw i smaków. Niektóre z nich można wprowadzić do własnej kuchni i zawsze będą przypominać smaki lata. Kuchnia śródziemnomorska to najzdrowsza kuchnia świata.

Lato to okres najintensywniejszych wyjazdów. Ceny wczasów są wtedy znacznie wyższe, chyba że wykupimy je w ofercie last minute. Warto jednak zaplanować je zgodnie z własnymi upodobaniami i preferencjami. Tereny wybrzeża Morza Śródziemnego gwarantują słońce, ciepłe morze i piaszczyste plaże. Zapewnia to zadowolenie i pełną regenerację sił. Wspomnienia i zdjęcia z wakacji na Riwierze Albańskiej bądź innych miejscach w Albanii pozostaną pamiątką na całe życie.

Share Button
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *