Riwiera Olimpijska

Morze Egejskie z Riwiery Olimpijskiej

Riwiera Olimpijska to najchętniej odwiedzany region na wakacje w Grecji.

Piękne plaże, hotele, różnorodna i stosunkowo tania oferta wypoczynku to czynniki, które przyciągają na wczasy do Riwiery Olimpijskiej rzesze turystów z różnych stron świata. Ten Grecki region to kilometry czystych, piaszczystych plaż i rozbudowana baza hoteli czekających na spragnionych wakacji urlopowiczów. Riwiera Olimpijska jest to więc miejsce doskonałe dla zwolenników leniuchowania na plaży, lecz również amatorów aktywnych form wypoczynku, miłośników zwiedzania i historii.

Grecka Riwiera jest dobrym miejscem wypadowym do zwiedzania zabytków i wspinaczek górskich. W najbliższej okolicy lub odległości kilkudziesięciu kilometrów znajdują się:
masyw Olimpu – mityczna góra greckich bogów obecnie jest pięknym Parkiem Krajobrazowym, na jego terenie występuje wiele gatunków endemicznych, wspinaczka trwa od 6-8 godzin,
Saloniki – urocze miasteczko z zabytkami kultury greckiej, rzymskiej, bizantyjskiej i osmańskiej,
Ateny – to oczywiście Mekka wszystkich miłośników klasycznej kultury greckiej. Zwiedzanie Aten często jest najważniejszym punktem wycieczek do Grecji,
Meteory – wyjątkowy kompleks 24 monastyrów położonych na 24 wzgórzach, wybudowane od XIV do XVI w., obecnie zamieszkałych jest 6, dla turystów wybudowano specjalną trasę.

W bezpośrednim sąsiedztwie Riwiery można znaleźć wiele miejsc do aktywnego wypoczynku. Poza wspinaczkami górskimi można uprawiać wiele sportów wodnych. To doskonały teren dla miłośników nart wodnych, surfingu, raftingu lub spływów kajakowych.

Oprócz wyjątkowo atrakcyjnych cen, ogromną zaletą Riwiery Olimpijskiej jest urok okolicznych greckich miasteczek i wiosek, które zachowały swój indywidualny charakter. Z jednej strony infrastruktura nastawiona na zaspokojenie wymagań turystów, niesamowita historia i obiekty do zwiedzania, a z drugiej – radość, zabawa, spontaniczność i niezwykła serdeczność Greków.

Share Button
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *