Riwiera Słoweńska

Słoweńskie miasto Piran

Riwiera Słoweńska to przepiękne miejsce, wręcz idealne na wakacje. Nie brak tu bowiem różnego rodzaju rozrywek, malowniczych krajobrazów czy innych atrakcji. Dodatkowym atutem tego miejsca na ziemi są tanie ceny, co sprawia, że aż ma się ochotę tu wracać. Takie zakątki zaś jak Port Róż (Portoroz), czy miast Izola zachęcają do dłuższego odpoczynku, podobnie jak ciepłe morze, urocze plaże i mnóstwo słońca.

Riwiera Słoweńska to tani i przepiękny kierunek na wczasy

Istnieje kilka możliwości dostania się na Riwierę Słoweńską. Jedną z nich jest wybór własnego samochodu. Można także dojechać do Wiednia autobusem, a potem wybrać się pociągiem do Lublany. Niestety nie ma bezpośrednich lotów z Polski na Słowenię. Najpierw trzeba dostać się do Wiednia (z Krakowa lub z Warszawy), a następnie przesiąść się na samolot prowadzący już do Lublany. Najlepszym zaś czasem na odwiedzenie Riwiery Słoweńskiej jest okres od maja do października.

Ceny w Słowacji są podobne do tych w Polsce. Przeciętne pensjonaty będą kosztować od 20 do 35 euro za noc, a doba hotelowa od 35 do 60 euro. Obiad w restauracji natomiast to koszt około 10 euro za posiłek, a skorzystanie z miejskiego autobusu – 1,2 euro.

Wakacje na Riwierze Słoweńskiej

Co warto zobaczyć będąc na Riwierze Słoweńskiej?

Riwiera Słoweńska charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest niewielka. Panuje tutaj klimat śródziemnomorski, co oznacza iż przez większą część roku można się spodziewać słońca, a zimy są łagodne. Linia brzegowa ma tutaj zaledwie 47 kilometrów. Jest tu jednak kilka zakątków, które na pewno warto zobaczyć.

Jednym z nich jest Strunjan Klif, który kusi pięknem widoków oraz spokojem. Można tu cudownie się zrelaksować i odetchnąć nieco od zgiełku. Równie ciekawym zakątkiem jest Salina w Secovlje, gdzie pozyskuje się sól z wody morskiej, już od XIII wieku. Obserwować można tu również wiele gatunków ptaków. Dodatkową atrakcją zaś jest Muzeum produkcji soli.

Wśród miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc na wakacjach na Riwierze Słoweńskiej znajduje się słynny nadmorski kurort Portoroz oraz niezwykle klimatyczna miejscowość Izola. Obowiązkowym miastem do zwiedzania jest również Koper z całą gamą atrakcji. Nie sposób też pominąć Piranu, który posiada niezwykły plac główny i niedużą latarnię morską.

Zapisz

Share Button
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *