Bodrum

Turecki kurort Bodrum

Bodrum to turecki kurort położony w południowo-zachodniej części tego kraju. Niedaleko znajduje się grecka wyspa Kos, dlatego turyści często wybierają się do tej miejscowości na jednodniowe wycieczki przez Morze Egejskie. To znane wypoczynkowe miejsce, które słynie z wielu zabytków, klubów nocnych oraz możliwości do uprawiania licznych sportów wodnych.

Bodrum jest jednym najbardziej ekskluzywnych i popularnych kurortów w Turcji. W okolicy znajduje się również największa przystań jachtowa nad Morzem Egejskim. Jest to miejscowość jedyna w swoim rodzaju, gdyż nigdzie indziej, jak właśnie tutaj, bardzo widoczne są wpływy obu kultu – greckiej i tureckiej. Oprócz atrakcji typowych dla Turcji, zobaczymy tutaj również białe domki na wzgórzach, panów na osiołkach i gaje oliwne. Bodrum to miejsce na luksusowe, jak i te tanie wczasy, gdyż cechuje je bardzo duża ilość ośrodków turystycznych, w których można znaleźć konkurencyjne ceny.

Atrakcje, zabytki w Bodrum

Bodrum to typowy turystyczny kurort i to właśnie turystyka jest głównym źródłem utrzymania mieszkańców. Wokół rozrywki, kultury i historii toczy się życie tego miasta. Dlatego znajdą się tutaj atrakcje zarówno dla entuzjastów aktywnego wypoczynku, jak i luksusowego relaksu. Miejscowość posiada bardzo dobrą infrastrukturę turystyczną i oferuje możliwość uprawiania sportów wodnych i żeglugi.

W Bodrum znajdował się jeden z 7 cudów świata – Halikarnas. Od niego pochodzi dawna nazwa tego miejsca. Obecnie można podziwiać jedynie ruiny mauzoleum, jednak z pewnością jest to zabytek wart odwiedzenia.

W centrum miasta stoi potężny zamek św. Piotra. Warownia została zbudowana przez joannitów w XV w. Jest usytuowany w samym centrum, obok zjawiskowego portu.

Miejscem, które może przypaść do gustu zarówno entuzjastom historycznej architektury, jak i aktywnego wypoczynku, są ruiny antycznego miasta Pedasa. Założone w 1100 roku p.n.e. przez cywilizację Leleg, jest obecnie bardzo atrakcyjnym miejscem na długie spacery, jogging i trekking.

Share Button
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *