Lwów

Widok na ukraińskie miasto Lwów

Lwów to miasto, które znajduje się naprawdę niedaleko, a daje tyle wrażeń, że chce się tu wracać co weekend. Niezwykła architektura, ciekawe opcje spędzania czasu i niskie ceny to tylko niektóre z aspektów sprawiających, że Lwów potrafi oczarować. Poza tym można tutaj zobaczyć niezwykły spektakl w Operze, czy spacerować po niezwykłych uliczkach. Lwów spokojnie może konkurować z najpiękniejszymi metropoliami Europy.

Jak się dostać do tego niezwykłego miasta?

Najłatwiej wybrać autokar, który prowadzi z Lublina, choć do Lwowa można się dostać w ten sposób z większości polskich miast. Miejsce można zarezerwować przez internet i tak też kupić bilet. Dobrym pomysłem jest również wybranie się własnym samochodem.

Jeśli chodzi o pociąg to najlepiej wybrać połączenie Przemyśl – Lwów, ponieważ nie dość, że jest tanio, to jeszcze jest to najszybsza opcja, jeśli chodzi o ten środek transportu. Najwygodniej, najszybciej i również niedrogo można zaś dostać się do Lwowa samolotem. Tutaj dodatkowo nie trzeba martwić się przejazdem przez granicę, a zdarza się, że to zabiera sporo czasu.

Co warto zobaczyć we Lwowie?

Lwów kusi ogromem atrakcji. Jedną z nich jest niewątpliwie Opera, którą koniecznie należy zobaczyć, a najlepiej wybrać się na polskojęzyczny spektakl. Budynek ten jest równie interesujący wewnątrz, jak i na zewnątrz i należy do najczęściej fotografowanych w całym mieście. Łatwo jest się zauroczyć i wracać, gdy tylko jest taka możliwość.

Równie ciekawym miejscem jest Dom Naukowców. Co go wyróżnia? Budynek jest przepiękny, a jego projektantami byli Helmer oraz Fellner. Kiedyś był on siedzibą klubu, czy też kasynem, celebrowano tu znaczące wydarzenia i organizowano przeróżne spotkania.

Lwów to także świątynie. Warta zobaczenia jest niewątpliwie Bazylika Archikatedralna, która ulokowana jest na Placu Katedralnym, a także znajdująca się nieopodal Kaplica Boimów. Ta druga stanowi grobową kaplicę należącą do lwowskiej rodziny Boimów, która początkowo służyła za mauzoleum.

By zobaczyć cały Lwów z wysoka warto zaś wybrać się na najwyższe piętro hotelu Dniestr. Tam czeka restauracja z niezwykłą panoramą na całe miasto. Poza tym obok hotelu ulokowany jest park Ivana Franka, idealny na spacer z najbliższymi.

To oczywiście zaledwie początek atrakcji. Lwów bowiem posiada ich znacznie więcej. Pomniki, muzea, interesujące opowieści i punkty widokowe sprawiają, że miasto to można poznać z przeróżnych perspektyw. Co dodatkowo kusi to czekająca tu doskonała kawa i przepyszne jedzenie. Dlatego też mając ochotę na niezwykły weekend w jednym z europejskich miast, koniecznie trzeba rozważyć magiczny Lwów.

Share Button
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *